YAYINCILIK

D E R G İ  B U R S A

 

 

Yayıncı / Yapımcı / Yönetim

Photo Graphica logo

dergi bursa, Photo Graphica tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır. dergi bursa’nın isim ve yayın hakkı Photo Graphica’ya aittir. Yayımlanan yazı, fotoğraf ve konuların her hakkı saklıdır ve tüm sorumluluğu eser sahiplerine aittir. İzin alınmadan alıntı yapılamaz. Reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. dergi bursa, “Basın Meslek İlkeleri”ne uymaya söz vermiştir.

İçerik türü: Rehber – Seyahat – Etkinlik – Bursa

Derginin ebatları : 21,5 x 27,5 cm

Periyod : 3 ayda bir

Baskı adedi : 2.500

Dağıtım şekli : Kargo ve Kurye – imzalı ve raporlu

Satış şekli : Abonelik ve toplu satış –  abone@dergibursa.com.tr

ISSN: 2146 – 1457 Yerel Süreli Yayın

Yayın Dili: Türkçe – İngilizce

Dijital Yayıncılık: www.dergibursa.com.tr

Facebook: facebook.com/dergi.bursa
Instagram: @dergibursa #dergibursa

“dergi” ne anlatıyor?

3 aylık periyotlarla çıkan dergi bursa kentin dokusuna ve değerlerine yakın plan dosya haberler hazırlıyor. Özel fotoğraf projeleri ile Bursa’ya, ülkemize ve dünyadan gezi noktalarına farklı bir gözle bakabilmeyi hedefleyen derginin köşeleri arasında; foto öyküler, foto belgesel çalışmaları ve fotoğraf portfolyoları, Bursa’nın ilgiyle takip ettiği yazarlar, şehirden haberler, eğitim ve sağlık hakkında uzman yazıları ile mekan ve proje tanıtımları yer alıyor.

Hangi dili kullanıyor?
Türkçe – İngilizce olarak iki dilde yayınlanan dergi bursa, Bursa’nın düzenli çıkan yayınları arasında billungual yani iki dil kullanan tek yayın. Bu özelliği ile Bursa’yı temsil ediyor, turistik bir amaç ve anlam taşıyor.

Kime anlatıyor?
Her yaştan insana hitap eden dergi bursa’nın öncelikli hedef kitlesi Bursalılar… Ancak internet üzerinden dünyanın her yerinden takipçi kazanıyor. Oluşan okuyucu kitlesi 18-65 yaş aralığında. Sosyo-ekonomik düzeyi ağırlıklı olarak A ve B sınıfından oluşan bu okuyucu kitlesinin %46’sını kadınlar oluşturuyor. Eğitim seviyesi ortalaması ise 4-6 yıllık üniversite düzeyinde.

“dergi” nereye ulaşıyor?
dergi bursa, Bursa’da farklı anahtar noktalara özel dağıtım kanalı ve abonelik sistemi sayesinde “imzalı ve raporlu” bir şekilde dağıtılıyor. Dağıtım listesinde; insanların sıkça uğradığı noktalar olan eğitim kurumları, sağlık kuruluşları, kafeler, barlar, restoranlar, doktor muayenehaneleri, güzellik salonları, spor salonları, avukat büroları, protokol adresleri, sanayi bölgeleri, Bursa AVM’lerinin mağazaları ile Bursa’nın 5 yıldızlı otellerinin odaları bulunuyor.

 

Ö N C E  İ N S A N

 

Moda ve tekstilin “insan hali”

Önce İnsan

Yeşim Tekstil’in 1997 yılından bu yana kalitesinden ödün vermeden okuyucularıyla buluşan dergisi Önce İnsan; içeriğinde bulunan röportajlar, sektörel haberler, sağlıktan modaya farklı konu ve konuklarıyla dopdolu bir içeriğe sahip. Önce İnsan, okuyucularının beklentileri doğrultusunda kendini yenilemesinin yanı sıra çevreci bir yayın olma özelliği de taşıyor. İnsan sevgisi ve hoşgörüyü temel felsefesi olarak kabul eden Önce İnsan, sektörel sorunları olduğu kadar, ülke ve dünya sorunlarını da ele alarak sosyal sorumluluğu ve duyarlılığı arttırmayı hedefliyor.

İçerik türü : Sektörel

Derginin ebatları : 23 x 28,5 cm

Sayfa :  32 + Kapak

Periyod :  4 ayda bir

Baskı adedi :  7500

Dil : Türkçe

Dağıtım şekli: Kargo ve kurye

Dijital yayıncılık : www.onceinsan.com – www.yesim.com

Önce İnsan Gazetesi

Yeşim Tekstil’in çalışanları için hazırladığı Önce İnsan Gazetesi, kurum içinden haberlerin, etkinliklerin, firma ile ilgili son gelişmelerin, röportajların, ödüllü yarışmaların bulunduğu içeriğiyle Yeşimliler arasındaki iletişim ve motivasyonu arttırmayı hedefliyor.

İçerik türü : Sektörel

Ebatları : 28 x 37,5 cm

Sayfa :  8

Periyod :  4 ayda bir

Baskı adedi :  2500

Dil : Türkçe

Dağıtım şekli: Kargo ve kurye

Dijital yayıncılık : www.yesim.com

A R O M A

“hayataroma” Gazetesi

“Aroma’dan başkasını arama…”

Aroma’nın bu yıl okuyucusuyla buluşan gazetesi hayataroma, markaya ve sektöre ait gelişmelerden haberdar olabileceğiniz, renkli röportaj ve haberler içeriyor.

İçerik türü :  Kurumsal bülten

Derginin ebatları :   28 x 37.5 cm

Sayfa : 8 sayfa

Periyod : 4 ayda bir

Baskı adedi :  1500

Dil : Türkçe

Dağıtım şekli: Kurye

B U R S A  B A R O S U

 

 Bursa Barosu Dergisi

1909’dan beri Cumhuriyet’in temel esaslarına ve Atatürk ilkelerine bağlı kalarak görevini sürdüren Bursa Barosu’nun  süreli yayını.

İçerik türü : Basın Yayın

Derginin ebatları : 22 x 29 cm

Sayfa : 128 + Kapak

Periyod : 3 ayda bir

Baskı adedi : 4000

Dil : Türkçe

Dağıtım şekli: Kurye

Dijital yayıncılık :  www.bursabarosu.org.tr

 

U L U D A Ğ  E L E K T R İ K  D A Ğ I T I M

 

“Işık hayatın her yerinde”

Şehrin Işıkları

İlk sayısı Eylül 2013’te yayınlanan ve UEDAŞ’ın kültür hizmeti olan Şehrin Işıkları dergisi, içeriğinde bulunan röportajlar, sektörel haberler, kurum içi ve kurum dışı etkinlik haberleri ve ilgi çekici konular hakkında hazırlanan dosya haberler ile dopdolu bir yayın olma özelliği taşıyor. UEDAŞ’ın “Hayatın her yerinde” sloganına uygun olarak, kullanıcılarıyla daha yakın olmak ve onlarla ortak paylaşım alanlarını çoğaltmak adına çıkan dergisi Şehrin Işıkları, kurum ve aboneleri arasında keyifli bir iletişim sağlıyor.

İçerik türü : Sektörel

Derginin ebatları : 21 x 28 cm

Sayfa : 48 + Kapak

Periyod : 4 ayda bir

Baskı adedi : 5000

Dil : Türkçe

Dağıtım şekli: Kargo ve kurye

Dijital yayıncılık : www.uedas.com.tr

 

B U R S A  B Ü Y Ü K Ş E H İ R  B E L E D İ Y E S İ

 

“Bursa’da Zaman” (1-12. sayılar)

İçerik türü: Kültür – Sanat – Tarih

Derginin ebatları : 23 x 28 cm

Sayfa : 104 + Kapak (Kuşe kağıt)

Periyod : 3 ayda bir

Baskı adedi : 20.000

Dil : Türkçe

Dijital yayıncılık :  www.bursadazamandergisi.com

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan Bursa’da Zaman Dergisi; her sayısında Bursa’nın tarihi, kültürel, doğal güzelliklerini, maddi ve manevi değerlerini gözleri önüne seriyor. 2012 yılının Ocak ayında yayınlanan ilk sayısından itibaren sunduğu içeriğiyle Bursalılara, Bursalı olmanın ayrıcalığını hatırlatıyor.

 

B U R S A  O S M A N G A Z İ  B E L E D İ Y E S İ

 

Hisar Dergisi (17 – 22. sayılar)

İçerik türü: Kültür – Sanat – Tarih

Derginin ebatları : 21,5 x 28,5 cm

Sayfa : 80 + Kapak (Kuşe Kağıt)

Periyod : 3 ayda bir

Baskı adedi : 10.000

Dil : Türkçe

Osmangazi Belediyesi’nin kültür-sanat hizmeti olan Hisar Dergisi, Osmangazi ilçesinden güncel haberler, yenilikler, duyurular barındırıyor. “Bir şehrin kalbi” sloganıyla yayınlanan derginin içeriğinde ayrıca Bursa’ya has değerleri, kentin gelenekleri, kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerini anlatan dosya haberler bulunuyor.

 

Ç A Ğ D A Ş  G A Z E T E C İ L E R  D E R N E Ğ İ

 

“Gazetecilerin Gazetesi”

“Çağdaşlık ifade özgürlüğü ile başlar” sloganıyla yayınlanan Çağdaş Gazete, Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi’nin süreli yayını.

İçerik türü : Basın Yayın

Derginin ebatları : 24 x 33 cm

Sayfa : 32 + Kapak

Periyod : 4 ayda bir

Baskı adedi : 1500

Dil : Türkçe

Dağıtım şekli: Kurye

Dijital yayıncılık : www.cgdhaber.com

 

B U R S A G A Z  M A V İ  Y E Ş İ L  D E R G İ S İ

 

Mavi Yeşil Dergisi (17 – 38. sayılar)

İçerik türü: Bülten – Kültür – Sanat – Gezi

Derginin ebatları : 21 x 28 cm

Sayfa : 64+ Kapak (Kuşe Kağıt)

Periyod : Aylık

Baskı adedi : 5000

Dil : Türkçe

Bursagaz’ın yayını olan ve “Mavi bir gökyüzü, yeşil bir Bursa” sloganıyla yola çıkan Mavi Yeşil Dergisi, içeriğinde Bursa’dan olduğu kadar dünyanın dört bir yanından kültür, sanat ve gezi haberleri barındırıyor. Adını Bursa’nın yeşili ve gökyüzünün mavisinden alan  dergide ayrıca sektörel haberler ve bültenler de yer alıyor.