Workshop Kayıt Formu
Workshopumuza katılmak için lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doludurunuz.

Engin Çakır ile “Fotoğraf Okumaları” isimli workshop çevrimiçi (online) olarak düzenlenecek.

Tarih: 30 Mayıs 2020 – Cumartesi

Saat: 15.00 – 2 saat

Katılım Bedeli: 90 TL

Hem amatör fotoğrafçılar hem de tecrübeli fotoğrafçılar için olan bu eğitimde; temel fotoğraf ve grafik kavramları üzerinden kompozisyon, duygu ve anlatım yöntemleri olacak. Temel fotoğraf değişkenlerinin neden ve ne şekilde kullanıldığı gösterilecek. Fotoğrafçılıkta çok önemli olan kompozisyonu ve sözel grafik değişkenlerini etkili kullanma ipuçları verilecek.

Workshop’a katılmak isteyenler, 90 TL katılım bedelini Enpara.com –TR32 0011 1000 0000 0085 1287 81 no’lu Engin Çakır hesap numarasına yatırdıktan sonra kayıt formunu doldurması gerekiyor.

Kayıt sonrası “FotoGrafik – 30 Mayıs” Whatsapp grubuna ekleneceksiniz. Workshop ile ilgili gerekli bilgi ve yönlendirmeler bu gruptan sağlanacaktır.

Konu ile ilgili destek için: Instagram Direk Mesaj bölümüne mesaj gönderebilir ya da 0532 799 02 01 no’lu telefonu arayabilirsiniz. @photographicanetwork

ENGİN ÇAKIR / 0532 799 02 01 / @fotografikeditor

1982 doğumlu Engin Çakır, 2000 yılından bugüne dek; Eskişehir ve Bursa’da çeşitli basın yayın ve reklam kurumlarında birçok görev ve sorumluluğu (Anadolu Fotoğrafçılık Kulübü, Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği, Gazete Anadolu, Eskişehir’e Yeni Bakış, Sakarya Gazetesi, Gren Ajans, Bursa Barışçı Ajans, Photo Graphica Ajans) yerine getirdi. Editörlük, fotoğrafçılık, grafik tasarım ve yayın yönetimi alanlarında çalıştı.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, Basın Yayın Bölümü’nden mezun olan Çakır, Nisan 2008’de Photo Graphica’yı kurdu. Farklı şirket yayınlarının (Bursagaz – Mavi Yeşil, Yeşim Tekstil – Önce İnsan, Aroma – Hayataroma, Bursa Büyükşehir Belediyesi – Bursa’da Zaman, Osmangazi Belediyesi – Hisar, Uludağ Elektrik Dağıtım – Şehrin Işıkları, Çağdaş Gazeteciler Derneği – Çağdaş, Bursa Barosu Dergisi vb.) yaklaşık 250 sayısının yapımını üstlenen Çakır, reklam alanında birçok şirketin katalog, web sitesi, video tanıtım ve web hizmetlerini hazırladı.

Türkiye’de internet üzerinden gerçekleştirilen ilk fotoğraf yarışması olma özelliğini taşıyan Bursa Fotoğraf Yarışması, Türkçe – İngilizce bir kültür sanat dergisi olan ve 10 yıl aralıksız yayınlanan Dergi Bursa, bir photobooth makinesi olan Fun Box ve dünyada ilk kez gerçekleştirilen Hamak Festivali gibi özgün projelere imza attı.