1 Nisan 2008’den bugüne dek “fotoğraf ve grafik” temelinde şekillendirdiğimiz; tasarımlarımızı, sunumlarımızı ve etkinliklerimizi hep daha iyiye ulaşma gayesi ile hazırladık. Yüzlerce şirketin reklam planlamalarında yer aldık. Onları ilanlarıyla dergilerimizde, sponsorluk çalışmaları ile projelerimizde ağırladık. Yüzlerce markayı çeşitli şekillerde bir araya getirdik. İletişim danışmanlıkları verdik.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen ilk fotoğraf yarışması olma özelliğini taşıyan Bursa Fotoğraf Yarışması,

 

 

Türkçe – İngilizce bir kültür sanat dergisi olarak yayınlanan Dergi Bursa

 

Dergi Bursa Logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ve dünyada ilk kez gerçekleştirilen Hamak Festivali gibi özgün ve sürekliliği olan projelere imza attık.

 

Fun Box ismiyle bir photobooth makinesi oluşturduk.

 

 

 

Good Year İş Eldivenleri, Aynen Eldiven, TED Bursa Koleji, Zeynep Anaokulu, Elegans Salonları, Rumeli Mutfağı, Frig Seramik, Mam Tekstil, Önerler Isıl İşlem ve Makina, Yıldırım Kimya, Atlas Antik gibi farklı sektörlerden birçok şirketin kurumsal tanıtım çalışmalarına katkılarda bulunduk. Kimi zaman kataloglarını, kimi zaman fotoğraf çekimlerini, kimi zaman web sitelerini, kimi zamansa afişlerini, ilanlarını ya da kurumsal kimliklerini hazırladık.

 

 

 

 

 

 

 

 

Photo Graphica bünyesinde Bursa Büyükşehir Belediyesi (Bursa’da Zaman), Osmangazi Belediyesi (Hisar), Bursa Baro Başkanlığı (Kurum Bülteni), Bursagaz (Mavi Yeşil), Uludağ Elektrik Dağıtım (Şehrin Işıkları), Yeşim Tekstil (Önce İnsan) ve Aroma (Hayataroma) gibi önemli kurum kuruluşların yayınlarını ve bültenlerini hazırladık.

Reklam sektöründe birçok şirkete fotoğraf ve grafik tasarım alanlarında hizmet sunduk. Reklam alanında birçok şirketin katalog, web sitesi ve video tanıtımlarını hazırladık. İletişim Uzmanı Engin Çakır’ın kurup geliştirdiği ve devam ettirdiği network sistemiyle çalışan Photo Graphica, onlarca paydaş şirketi ve kişiyi aynı hedefe kilitlenmiş projelerde bir araya getirmeye devam ediyor.

 

Engin-Çakır

Engin Çakır kimdir?

Kasım 1982 doğumlu Engin Çakır, 2000 yılından bugüne dek Eskişehir ve Bursa’da çeşitli basın yayın ve reklam şirketlerinde birçok görev ve sorumluluğu (Eskişehir’e Yeni Bakış, Sakarya Gazetesi, Gazete Anadolu, Gren Ajans, Bursa Barışçı Ajans) yerine getirdi. Editörlük, fotoğrafçılık, grafik tasarım ve yayın yönetimi alanlarında çalıştı. Reklam sektöründe birçok şirkete fotoğraf ve grafik tasarım alanlarında hizmet sundu. Bugüne dek farklı yayınların yaklaşık 250 sayısına yayın yönetimi yapan Çakır, reklam alanında birçok şirketin katalog, web sitesi, video tanıtım ve web hizmetlerini hazırladı. Ağustos 2006’da Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, Basın Yayın Bölümü’nden mezun olan Çakır, Nisan 2008’de Photo Graphica’yı kurdu. Farklı yayınlara can suyu veren bir editör, birçok yayının yönetmeni, hikayesine yön veren fotoğraf alanında belgesel temelli bir fotoğrafçı ve onlardan seçkiler yapan bir foto-editör, yayın ve iletişim mesajları üzerine eğilmiş bir grafik tasarımcı, beyin lodosları estiren ortamlarda bir fikir kovalayıcısı ve metin yolcusu ve ayakları yere basan bir hayalci oldu. Olmak istediği tek şey ise insan…